Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

  • 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Feminist Sözlük Yardımınızı İstiyor

Şubat 2017 düzenlendi kategorisi Duyuru - Öneri
Merhaba, 610 civarı kayıtlı yazarımızla bu güne kadar geldik. Sözlüğün amacı feminizmin ne kadar kapsamlı bir konu olduğunu ve yaşam kalitemizle doğrudan ilişkili olduğunu göstermekti. Sözlükte her türden feminist yaklaşıma rastlayabilirsiniz. Yani herkesin anlayacağı indirgemede açıklarsak: erkekleri doğramak, pişirmek, iyi geçinmek, eşit haklara sahip olmak veya hiç bulaşmamak isteyen insanların kendi perspektiflerinden yaklaşımları bulunuyor. (Konu sadece erkeklik değil ama neyse o konu ilerleyen aşamalarda.) Bir yaklaşımı cımbızla alıp sonra bunu genel feminist yaklaşımları açıklamakta kullanmanın saçmalığı ise ancak sığ bir zihniyetin ürünü olabilir. Diyoruz ki arkadaşlar, feminizm önemli bir kavram. Ne demek istediğimizi zaten feminizmi gerçekten bilenler anladı. 

İşte bu noktada bir şey söylememiz gerekiyor. Feminist sözlüğün size ihtiyacı var. Feminist sözlüğe feminizmi daha iyi açıklayan onu farklı yaşam alanlarındaki durumlarıyla yorumlayan başlıklara ihtiyacı var. Genel olarak kişiler burada bilgi sahibi değil de fikir sahibi olarak geliyor. Fikir sahibi olanlar bilgi eksikleri yüzünden saçmalıyor, bilgi sahibi olanlar tembellikleri veya bilgiçliklerinden dolayı umursamıyor. Sonuçta 926 civarı başlıkla bekliyoruz.

Sözlüğün kaliteli, aydınlatıcı, sabırlı başlıklara ihtiyacı var, gerçek hayatta nasıl böyle hocalara ve tartışma ortamlarına ihtiyaç varsa, öyle var. (Sözlük hakkında bilgi mi istiyorsun o zaman buraya tıkla.)

Haydi sözlük yazarı. Güzel bir başlık aç, ya da güzel bir başlığa güzel bir yorum kat. Yeterince bilgin mi yok? Araştır özetleyip buraya aktar. Hevesin mi yok? O zaman hayattan ve insanlardan dem vurmaya ne derece hakkın var, bunu sor kendine.

Kolay Gelsin.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .