Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

ihaneti sorgulamak

Şubat 2017 düzenlendi kategorisi Kavramlar
Her zaman aldatma hikayelerini duyunca neden diğer kadına da kızılır asıl suçlu erkek derdim. Ancak kendi başıma gelince sorgulamaya başladım. Bir kadın bir kadına nasıl böyle bir şey yapabilir ki? Tabi bilmiyorsa suçu kesinlikle yok. Peki bu kadın sizi biliyorsa sizinle aynı masaya oturup birlikte yemek yediyse? 5 yıldır birlikte olduğunuzu biliyorsa? evlenmek üzere olduğunuzu biliyorsa?

Kendi düşüncelerime ihanet ediyor gibi hissediyorum. Eski sevgilime de çok kızgınım tabi ki ama beni asıl yaralayan bir kadının bunu bile bile yapmasıydı sanırım. Erkeklere hiç bir zaman zaten güvenmiyordum belki de bu yüzden pekte fazla sarsılmadım ama kadının yaptığı daha kötü geldi bana sayesinde kadınlara da güvenimi yitirdim.

Aldatıldığım için sizce taraflı mı görüyorum? Hemcinslerimizin ihaneti daha çok mu kızdırdığından böyleyim?

Yorumlar

• Elbette olgulara cins bakışı özgünlükler taşıyacaktır, lakin fiillerimizin karakterle bağını kuran toplumsallıkla ilişki boyutudur; eril bir toplumda cinsin özgünlüğünü yansıtan davranışları bulmak zordur; bu eril toplumu aşan bir bakış, anlayış gerektirir.. Aldatmayı bu düzeyde ideolojik bir bakışa indirgemek, evet gereklidir; ama oradan olumsuzlamak, genel bir güvensizlik çıkarmak doğru olmaz. Cinsinin bakışını, anlayışını kazanmamış her kadının referansı istese de istemese de erkekler olacaktır..
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .