Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Orange Is the New Black

Uzun süredir mutlu olduğum bu konuyu paylaşmak istedim sizlerle 1 senedir beklediğim 4. sezonun çıkması beni sevinçten çıldırarak daha çevirilmeden izledikten sonra kendimi bayağı bir boşlukta hissedip sizinde görüşlerinizi merak ederekten yazma ihtiyacı duydum.İzlememiş olanlar için özet geçersem Piper Kerman'ın romanından uyarlanan dizi yıllar önce üniversitede Alex adında bir kadınla tanışıp onunla beraber uyuşturucu çetesine girerek yasal olmayan işler yapıp yıllar geçtikten sonra nişanlanıp tam mutlu bir hayat sürecekken bu olayların ortaya yeni çıkması ile Litchfield hapishanesine giren orada da eski sevgilisi Alex ile karşılaşan diğerlerinden daha çok entel ve burjuva olan Piper'ın hikayesini konu alıyor aslında dizi sadece bunun üzerinden de dönmüyor her bölüm farklı kadın mahkumların hayatından kesitler sunuyor.Dizinin transfobi, homofobi,kadın olmanın getirisi götürüsü türden konuları realist bir biçimde ele alması,yönetmenin tip değil karakter yaratması,üstün derecede iyi oyunculuklar başarılı senaryosu ile gülerken ağlatan favori dizimdir.İzlemeyene tavsiyem izlemesi,izleyene ise ricam görüş bildirmesi olacak ve haftalarca dilimden düşmeyen bu şarkı ile yazımı sonlandırıyorum ver müziğii;

Yorumlar

• Kesinlikle müthiş bi dizi kadın mahkumların yaşadığı zorlukları, gardiyanlarin-ozellikle 4.sezonda- onlarin üzerindeki etkileri,lezbiyen ilişkiler,feminsit replikler... ne ararsaniz var yani sistalarim
    Başlamak isteyen tereddüt etmeksiniz başlasın
  • Bu başlığı görmek beni nedensizce mutlu etti, gerçekten mükemmel bir dizi, başlamayı düşünen varsa pişman olmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim, izlediğiniz her saniyeye değiyor bence ve bölümlerde en beğendiğim şey uzun olması, nedense izlediğim dizinin çabucak bitmemesi bana zevk veren bir olay, en kısa zamanda 3. sezonu bitirip 4. sezona geçebilirim umarım
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .