Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

mektup arkadaşı aranıyor!

3
Mayıs 2017 düzenlendi kategorisi Duyuru - Öneri
Kendisinden bir şeyler öğrenebileceğim (feminist teori konusunda eksiklerimi kapatmak,gelişmek istiyorum, tabi başka şeyler de olur), kitap ve film önerileri üzerine konuşabileceğim, aslında her şey üzerine konuşabileceğim bir mektup arkadaşı arıyorum. belki kitaplar göndeririz birbirimize ne bileyim. Şu hayatta düzgün iletişebileceğim biri olsun istiyorum. sözlüke pek uygun mu bilmiyorum aslında ama denemek istedim. ne bileyim hiç dayanışabileceğim kız kardeşim olmadı sanırım. neyse ben psikolojiye girmeden bitiriyorum. umarım biri bişi der.
«1

Yorumlar

• 1
    Bence gayet uygun. Kadinlar birbiriyle yazismali, dertlesmeli ve birbirlerinin deneyimlerinden yararlanmali. Ben uzun yillardir mektuplasiyorum ve eger mektup arkadaslarim olmasa aklimi yitirebilirim. Hem Turkiye'den hem de dunyanin baska yerlerinden feminizm, politika, ekonomi, edebiyat, sinema ve kendi hayatimi konusabilecegim, beni yargilamadan anlayan ve dinleyen insanlara sahip oldugum icin cok ama cok mutluyum. Her kadinin mektup arkadasi olmali cunku kadinlar birebir konusamasa da (sahsen ben binlerce km otede yasiyorum su an ve konusabilecegim, feminist sohbetler edecegim insanlar yok etrafimda) yazarak birbirlerini anlayabilir, destekleyebilir ve birlikte buyuyebilir. Kadin dayanismasinin tarihteki en onemli orneklerini mektuplarda gormemiz mumkun (mesela Virginia Woolf'un mektuplari gibi). Ben belki tarih yazmayacagim ama bana ayrilan bu tarihsel dongude benimle benzer sorunlara ve amaclara sahip baska kadinlarla birlikte var olup kendimi gelistirebilecegim. Egosuz, yargisiz, ayrimciliksiz bir arkadaslik sekli mektup arkadasligi.

Mektup arkadasligini yayginlastirmamiz lazim aslinda :) En ozel arkadasliklardan birisi.
  • 0
    kesinlikle aynı düşüncedeyim. ama bir geri dönüt alamadım :(
  • 0
    Çok güzel fikir keşke benimde olsa bir tane
  • 0
    Acaba "'erkek' bir kızkardeş" repertuvarınızda bulunur mu? "..hiç dayanışabileceğim kız kardeşim olmadı.." demişsiniz de :)
  • 0
    http://feministsozluk.com/discussion/476/mektup-arkadaşi#latest Keşke başlık açmadan önce bir "tırnak içinde" arama yapsaydınız.
  • 0
    @HarryHatter malesef sözlükte yeniyim ve bakmak aklıma gelmemişti. Ancak içeriğe baktığımda çok da benim gibi ilan niteliğinde bir içerik bulamadım. Mektup arkadaşlarımı açtığım başlıktan edindim. Yine de teşekküler. bir dahakine öyle yaparım :)
  • 0
    Ocak 2017 düzenlendi
    Evet biz de bu başlığı duyuru kategorisine ekledik mektupseverler bu başlıkta buluşsun.
  • 0
    Mektup arkadaşı herkesin edinmesi gereken bir tür arkadaştır. Umarım ben de bir gün edinirim...

• 0
    Bende hep bi mektup arkadaşı istemişimdir.Sevdiğim şeylerden biridir yazmak hele bir de ama çok bilgili ya da aman amanlık kültürlü bir kadın olmadığımdan daha doğrusu ben kendimi öyle görmediğim için pek istediğin gibi seni geliştirecek biri olacağımı sanmıyorum ama yazmak istersen beklerim mektuplarını :)
  • 0
    Şubat 2017 düzenlendi
    LaFlaneuse ben de şuan türkiye dışındayım acaba birbirimize yakın bir yerde olabilir miyiz ? merak ettim. ben de şuan çok yalnız hissediyorum. feminist platformlarda  yazıyorum kendimi güçlü hissetme adına.
    kucukmorkediBenisevenböylesevsinmutsuzlukbenimdir, dilerseniz mektup arkadaşı olabiliriz. en azından deneyebiliriz. olmazsa da olmaz denemiş oluruz. :)
    ben de çok kültürlü biri değilim ama okumayı, yeni birşeyler öğrenmeyi severim. aslında kültür çok geniş bir kavramı kapsıyor. eminim hepimizin belli bir konuda bir derinliği, birikimi vardır. ve bence bilgi edinmek için illa kitaplardan edindiğimiz cümlelere ihtiyacımız da yok herzaman, yaşadıklarımız, deneyimlerimiz, gözlemlerimiz de bir çeşit bilgidir. birbirimize okuduklarımızı önerebilir hayatlarımızı paylaşabiliriz.
    hiç yoktan dayanışırız, ki zaten asıl amacımız da bu değil mi ?

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .