Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

popüler kültürün kadın bedenine etkisi

7
Temmuz 2017 düzenlendi kategorisi Tartışmalar
Bunu uzun zamandır düşünüyorum. Medya bize bir kadın olgusu yaratıyor. Bir kalıp veriyor ve bunun dışında kalanlar çirkindir diyor. Günümüzde bu bana göre yüz güzelliğinden çok zayıf bedenlere kaydı. Sırf bu nedenle fazla kilolarımdan kurtulmak istemiyorum. Medya bizim düşüncelerimizi yönetmekle kalmıyor, bedenlerimiz üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyor.

Yorumlar

• 4
    Populer kulturun getirilerine bakmamizi gerektirecek bir durumdur. Populer kultur ile birlikte hayatimiza bir anda inen pop muzik. Evet, pop muzik. Lakin yonce evcimikin veya atilla tasin yaptigi pop degil. Justin biebetlarin miley cyruslarin popu. Dikkat edin bu populer popcularin yine bu populer kliplerindeki kadin danscilarin hepsi ayni. Fizikleri giyimleri sac!ari makyajlari hatta ayakkabilari bile. Ve su moda programlari. Kadina belini inceltip poposunu buyutmesini, memelerini en az 85 bedene kadar sisirttirmelerini, uzun sacli olmalarini ve dudaklarinin dolgunliuguyla erkekleri bastan cikarmalari ogretiliyor.
  • 2
    Nisan 2016 düzenlendi
    Günümüzün "şekilci" bireylerinin kadına da erkeğe de dayatmasıdır.Üstelik bu şekle uymayan insanları dışlayanların kafalarındaki şekil kendilerine de başka biri tarafından dayatılmaktadır. Artpeacewomen 'ın belirttiği durum sadece bedenen değil düşünce olarak bile bir başkasının kopyası olanların sorunudur. Bu normlara uyanlar genellikle kendi yanlışı bile olmayan, aynı kıyafetleri giyinip, aynı müzikleri dinleyerek,aynı düşünerek kendini var etmeye çalışan aciz insandır.
  • 0
    FridaKahlo dediğin gibi düşünceler bile tektipleşti ve bazı aptal insanlar tarafından diğerlerine dayatılır duruma geldi
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .