Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

feminist jinekolog

Üreme organlarımla alakalı, ama üreme amacı/kaygısı olmayan çeşitli kadın hastalıkları şikayetlerimle ilgili rahatça danışabileceğim ve tedavi olabileceğim, feminist bakış açısına sahip doktor arıyordum. Internette bir alternatif bile bulamadım. Kadınlar gebelik ve doğum dışında jinekoloji ile ilgili hiç bir deneyimlerini paylaşmıyorlar, ticari ya da kamu spotu niteliğinde olan tüm bilgi tanıtım sayfaları da ağırlıklı olarak doğum, infertilite, tüpbebek üzerine. bütün doktorlar doğum yaptırmaları ve hamilelik takibi üzerinden değerlendiriliyor. Oysa üreme amacıyla kullanmadığımızda da o organlarımız aktif, sorunlar yaşıyoruz ve çözüme ihtiyaç duyuyoruz. Ama bunlarla ilgili bir paylaşım yok! Çocuk sahibi olmadan sağlığımız hakkında bile konuşmayalım! Şu anki duruma şaşırmıyorum tabi ki, mevcut sistemin beklenen sonucu; ama yorumlarımızı, tavsiyelerimizi, bilgilerimizi burada paylaşarak belki bu eksikliği aşabiliriz..

Yorumlar

• Kadınlığın yalnızca annelik olarak görüldüğü bu toplumda jinekolojinin de sadece doğumdan ibaret görülmesi çok absürd bir şey değil ne yazık ki.Bu konuda söylenilebilecek çok şey var,neyse.Şehir belirtirseniz yardım edilmesi daha kolaylaşır zannımca.
  • Aralık 2015 düzenlendi
    Bırakın feministi ettiği Hipokrat yeminine uygun hareket edeni bile bulunmuyor. Mesleği gereği profesyonel ve önyargısız olması gereken bu insancıklar sormaları gereken soruları bile dolaylamalara başvurmadan soramıyorlar. Hala medeni durumumla ilgilenmeden cinsel olarak aktif misiniz diye soramıyorlar. Sözüm ona en saygıdeğer mesleklerden biri. İstanbul için paylaşımlarınızı bekliyorum ben de.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .