Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Sihirli bi değneğin olsaydi?

0
Eğer sihirli bi değneğiniz olsaydı toplumda ya da hayatınızda neleri değiştirmek isterdiniz?

Yorumlar

• 1
    Toplumda her hangi birşeyi değiştirmek için peygamber, lider, allah, büyük kurtarıcı veya şirin bir sihirli değneğe değil kendi aklımıza, örgütlenmeye ihtiyacımız olduğunu haykırmak isterdim. Ki bakınız yaptım, hemde öyle sihirli değneğim filan olmadan :))))
  • 1
    "Sihirli değnek nedir? " jungcu bakışla baktıgimizda yüzyıllardır kafamıza kazınmış olan bir güç sembolüdür. Bu elimize geçtiğinde yapmak istediğimiz her şeyi yapabiliriz. Bu güç yapıntısaldır. Bu yapintiyı herkes elde etmek ister. Bu yüce gücü elimde bulundurmak istersem saçma konuşan cinsiyetcı olan erkeklerin pipicigini keserdim. Işte bu güç istencinin entellektüel gerekcelendirmesinin kuruntusu: her insan tanrı olmayı düşler. Hatta baskı kurmak... Diğer insanlardan başka bir şey olduğunu kanıtlamak ister çünkü. Kotü degildir bu, insanlık durumunun kanıtıdır da...
    tanrılar insani nitelige sahiplerdir. Çünkü kişi özünü de varolusunda hissetmek ister. Bu yüzden " sihirli değnek" tir. Değnek sıradan bir sopadır. Bu tanrısal yapıntıya da yakınımizdan bir şey koyarız ki varoluşumuzda hissedebilelim onu.
    Elimde sihirli değnek olsaydı kendi pipimi keserdim
  • 1
    Böyle bir ülke ya da Dünya demem daha doğru olacak, bir değneğim olması beni kesmeyecektir. ya o değneğin kendisi olmalıyım derdim sonra da değneğin iradesi yok ki diye silkinirdim.
    iradesi olan bir değnek olmak mı isterdim?
    Tanrı olayım desem daha mı iyi kesecek?
    Bu konuda yüzyıllardır başarısız bir isim olarak tanrı yerine değneği seçmem daha mantıklı olurdu sanırım.
    Sonra herkese kendine ait bir irade verebilirdim. Hayır lütfen zaten herkes de mevcut bir irade olduğunu söylemeyin bana.
    Bir tanrı olarak, mevcut iradesiyle tecavüz eden, tepelerimize bomba yağdıran insanlar olduğunu görmem benim kahredecektir sanırım.
  • -1
    "Erkek" ile daha once tanismis olup, ona dair bazi seylere gereginden fazla onem vermemeyi bilmek isterdim. Kadin-erkek iliskisine dair dersler verilmeli genclere.. Fitrat geregi olan farklar anlatilmali, herkesin oncelikle birey olarak onemli oldugu anlatilmali. Insanin kendi olarak kalabilmesinin onemi, kendinden taviz vermemesi gerektgi vb bireysel ve karsi cinsi kapsayan egitimler verilmelikucuk yasta ki saglikli toplumlar olussun. Pek cok cocuk-genc yalniz! Ailesiyle ayni evde ama konusulmuyor hicbirsey. Okumaktan gelisimden anlasilan tek sey diploma almak malesef :/ bu durum yikilsin, gercekkaliteli sahip cikilarak istenilerek ogrenilsin hersey, nasil ogrenilmeli ve bilginin degeri de anlatilsin. Okuldan sonrada insanlar kendini gelistrmeye ogrenmeye. merakli olabilirler boylece.

Sekilcilik olmasin!

Uretmeyene tuketme hakki verilmesin!

Her meslek grubundan her yil proje uretmeleri yenilik getrmeleri beklensin.tabi calisma saatleride daha esnek olmali. Az iscilik cok emek cok dusunce, yeni icatlar uretimler..

100De 100 zararli icerigi olan hersey yasaklansin! Herseyin bir alternatifi vardr elbet.. Cana kiymaya hakkimiz yok..

Kendini bile bile hasta edenleri doktorun tedavi etmeme hakki olsun. Insanlara belli duzeyde tip egitimi verilsin. Ufak hastaliklar icin dr a kosulup ilac dilenilmesin hemen. Ufak tefek hastaliklar cayla otla balla gecebiliyor hakkaten

Egitim..egitim..egitim... Sart !

Her bireyin isi dsinda bir hobi edinmesi saglansin tesvik edilsin. Kafalar rahatlasin bi stresler atilsin..
  • -1
    Kesinlikle uçkur sevdalısı olan erkekleri temizlemek,karşısındaki bayanı cinsel bi obje olarak gördüğünde onlara onlarında anneleri,kız kardeşleri olduğunu hatırlatmak isterdim,kadına ve kadının değerlerine saygı duymalarını sağlardım..
  • 0
    Arkadaşlar ''kadın'' demeye özen gösterelim lütfen
  • 0
    ilk önce erkeklerin üstün ırk olduğuna inananların fikirlerini yokederdim. Kadınların kendilerini ve vücutlarını sevmesini sağlardım. Sonra parayı yok ederdim heralde bu kavgalar ondan değil mi zaten? Din uğruna kelle kesenler hiç doğmasa daha bile iyi.. Hayvanların katledilmesine karşı çıkardım.. Say say bitmezki bunlar
  • 0
    Dünya üzerindeki tüm erkekleri feminist erkeklerin arasına katardım. Ya da en iyisi cinsiyet kavramını yok etmek...  İkisi de dünyadaki tüm kötülüğü bitirir. Çünkü insanlar zaten feminizmi anlayıp benimseyince homofobiye de tepki geliştiriyor, hayvan hakları konusunda da ilgili oluyor, tecavüzlere ve çocuk istismarına karşı da tepki geliştiriyor, eleştirelleşip okumaya meyilli hâle geliyor...  

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .