Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

yaseminin canı çok yandı,duydunuz mu?

0
Duymadınız. Ben herkese duyurmak istiyorum. Başka Yasemin'ler olmasın,sokaklar kadınlar için de güvenli hale gelsin istiyorum. Zaten bu sözlüğü de,ben kimlere yazabilirim diye düşünürken aramalarımda buldum.
17 yaşındaki arkadaşım Yasemin, bir akşam evine dönerken,evine varmasına sadece 5 dakikalık mesafe kalmışken saldırıya uğradı. Taciz etmeye çalışan saldırgan karşı koyduğu için dövdü Yasemin'i,yüzü şişti,tırnağı koptu.Haftalarca okula gelemedi. Tabii ki saldırganın kimliği tespit edilemedi,hala aramızda.
Şimdi ben sizden ne istiyorum? Bu bahsettiğim bölgede,daha bir çok kadın tacize uğradı,dövüldü,tecavüz edilmeye çalışıldı. Yalnızca bizim bildiğimiz bu yıl içinde 3 vaka var. Ki bu bölge yıllardır böyle,tacizci-tecavüzcü mesken tutmuş burayı. Bu bölgeye mobese istiyoruz, belediye 2016'da belki diyor... 2016 kaç kadın daha demek? Yasemin şanslıydı,thai bokstan dolayı darbelere alışkındı,bayılmadı. Kabul etmedi,tamam demedi,direndi,karşı koydu,boğazına dayanan bıçağa rağmen bütün cesareti ile çabaladı. Doğum gününden bir gün önceydi. Şimdi iyileşti,yaraları geçti,tırnağı düzeldi. Change.org'tan imza kampanyası başlatacağım,ama nasıl duyururum bilmiyorum. Bize yardımcı olabilecek biri illa ki vardır. Bir kadın örgütü ile bağı olan,yanımızda olabilecek,bize destek çıkabilecek biri mutlaka vardır!
Var mı? Beraber 2016 çok geç diyebilir miyiz? Ekranları bizi birleştirmesi için kullanabilir miyiz?

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .