Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Aile içindeki cinsiyet ayrımcılığı (kısaca ailenin erkek bireylerine kıyasla çoğu şeyden mahrum olma

0
Gerçekten artık bıktım. Benden 3 ay büyük kuzenim sırf erkek olduğu için sabahlara kadar arkadaşlarıyla(hatta ortak arkadaşlar) vakit geçirebiliyor ama ben sırf onların tabiriyle kız olduğum için muhabbetin en iyi zamanlarında eve girmek zorundayım. Ve evin bütün işine yardımcı olan da benim. Biliyorum dışarısı tehlikeli geç saatlerde ama yazlık yer yani in cin top oynamıyor. 2 saat geç geldim diye dedem beni yazlıktan kovdu. Ama tabi o paşa torunu isterse uğramasın eve. Nerede adalet! Bazen insanı kadın olduğuna pişman ediyorlar. Ve maalesef bu bazenler o kadar sıklaştı ki artık nefes alamıyorum.

Yorumlar

• 0
    Benim de, birçoğumuzun da yaşadığı durum... Cinsiyetçilikten nefret ediyorum... Her şeyin suçlusu "göster amcana pipini" mantığı... Ne pipiymiş anlamadım ki? Kutsallaştırılıyor, utanmasalar tanrılaştıracaklar...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .