Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

homofobik ve antifeminist aileden çıkıp biseksuel ve feminist olmak

5
Mayıs 2017 düzenlendi kategorisi Tartışmalar
Benim yaşantımdır bu sonucunda o evden kovuldum arkadaşımla yaşıyorum
«13

Yorumlar

• 0
    Bu durumun senin için ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum.Ben de demiseksüelim,Müslümanım,feministim ve ailemle yaşıyorum.Ailem bu tür konulara pek hoş yaklaşmıyorlar :( Yalnız değilsin.
  • 1
    Anne babamın son derece anlayışlı olduğu konulardir çok sukur bu konularda hiç sıkıntı cekmedim çünkü annemde koyu feministtir umarım herkes bu konuda benim gibi rahat olur herkesin hayatına kimse karışmaz
  • 0
    tam olarak gerçekleştirdiğim eylem.
    birey aile çatışmasını iliklerine kadar yaşatır insana.
    benim ebeveynlerimle mahkemelik olmuşluğum bile vardır.
  • 2
    Bir tane de burada var :) Müslüman, militarist, homofobik yani tipik bir aileden çıkıp da biseksüel, ateist ve feminist olmayı başarabildim sanırım :)
  • 2
    Temmuz 2015 düzenlendi
    Müslüman, heteroseksüel, erkek bir ailede;
    Deist, biseksüel bir kadın olarak "özne olabilme adına" savaşıyorum.
  • 3
    Ben 19 yaşındayım. Üniversiteye gidiyorum. Ekonomik olarak aileme bağlıyım yani şu anda. Ailem de ulusalcı, muhafazakar geleneksel bir Türk ailesi. Ve ben anladım ki onların parasını yemeye devam ettikçe, onların istediği gibi olmak ve yahut öyle görünmek zorundayım.
    Her ne kadar zor olsa da aile bağlarımı yakmak ya da yıkmak da istemiyorum. Onların düşünceleri ne olursa olsun, ve hangi sebebe dayanıyor olursa olsun beni koşulsuz sevecek insanlar onlar.
    Tabi birçok tavizi de beraberinde getiriyor. Arkadaşlarımla bir çalışma-tatil planı yaptığımda aldığım cevap ya beraber gidelim ya da evlenince kocanla gidersin oluyor.
    Aslında bir ailenin kendi evladının tek başına ayakları üzerinde, özgür ve mutlu görmek yerine elalem ne der korkularıyla bir erk'in yanında sığınmacı olarak görmeyi tercih ettiği zihniyet beni yaralayan.
  • 1
    @habeascorpus dürüst olmak gerekirse bu siteye üye olmayı senin yazdığını okuduktan sonra karar verdim. Kelimesi kelimesiyle beni anlatmışsın. Ama ben daha fazla bu şekilde nasıl hayatımın olağan seyrini devam ettirebilirim gerçekten bilmiyorum. İnsanı büyük bir mutsuzluğa sürüklüyor. Sanki ailenin uygun gördüğü kişi olmakla mutlu olacağın kişi olmak arasında sıkışıp kalıyorsun.
  • 0
    Kendi bireyliğini oluşturabilen her insan için olması mümkün bir durumdur. Ben ki doğduğumdan beri devlet içinde yaşamına devam ettirmiş bir insanken devletsizliği savunabilen, böyle eril bir hükümetin tek tek taşıyıcılarıyla aynı otobüste, aynı caddede, aynı okulda, aynı ülkede olarak feminist olabilmişsem bunu mümkün kılmanın zor da olsa yolları vardır.

Fark etmek, kendini tanımak çok önemli. Nerede olduğun, ailenin kim olduğu, bir diktatörün senin hayatını bile siyasi rant malzemesi yapmış olması bile senin kim olduğunu bilmenden daha önemli değil.
  • 0
    homofobik, eril, militarist, feminizmin f sinin olmadığı bir aileden biseksüel, feminist bir kadın olmak. islamdan başkasının bahsinin dahi geçmediği bir evde ateist büyümekten bahsetmiyorum bile.
  • 0
    açıkçası böyle bir ailede yetişen kadınların bilhassa feminist olmaları gerektiğini düşünmekteyim, keza ben de yeterince; geleneksel, muhafazakâr, ataerkil ve dinine bağlı bir ailede tek kız çocuğu olarak büyüdüm, bir de abim var bu bahsettiğim özelliklere kendisi de sahip. bense müthiş derecede zıt, feminist ve lezbiyen bir kadınım. bu aile yaşantıma rağmen. zorlanmıyor muyum? dibine kadar. hatta alenen yönelimimi söylemeye kalksam olacakları tahmin edebiliyorsunuzdur. güç...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .