Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

tecavüzcüler kısırlaştırılsa

1
zaten bir şekilde indirilen cezalara ek olarak tutuklu tecavüzcüler kısırlaştırılırsa,bu suçun işlenme oranında bir azalma olmasını sağlar mı ? kime sorsam terapi alınmasının daha insancıl(?) ve doğru bir yaklaşım olduğunu düşünüyor.tecavüzün kendisi insanlık dışıyken terapi yada 1-2 yıl hapis suçlu dışarı çıktığında onu gerçekten bir daha tecavüz etmekten alıkoyacak mı? asıl soru diğerleri için gerçekten yıldırıcı olacak mı??

Yorumlar

• -2
    Çok ılımlı... Direk Hammurabi kanunlarına geçmeli bence
  • 3
    Nisan 2015 düzenlendi
    Tecavüzü tanımlamakta yetersiz kalan bir zihniyetin ürünü olduğunu düşünüyorum. Bu şuna benziyor: sırf tek başına yürüyorsun diye adam sana sataşıyor, zorla tutup götürmeye çalışıyor şikayet ediyorsun ve aldığın cevap şu: cinsel birleşme yok ki! Yani tecavüzcünün elinden kurtuldun diye adam ceza almıyor. Veya aynı hikayede güç-imkan bulup kurtulamazsan mahkemede soruyorlar: neden engel olmadın,yoksa sende içten içe istiyor olmayasın!
    Yani sanki tecavüz yalnızca cinsel organla yapılan ve sonunda üreme olabilecek bir durummuş gibi bir tanım yapılmış oluyor. Kısırlaştırdığın kişi bacaklarına ıslık çalabildiği sürece tecavüz devam eder.
    Bir canlının bedenen ve-ya ruhen kendi isteği dışında her hangi bir suretle müdahale görmesi tecavüzdür, ve sen tecavüz edeni hadım ederek hiçbir sorunu çözemezsin.
    Ayrıca hadım etmek-kısırlaştırmak insan bedenine geri dönülemez bir müdahaledir,yani tecavüzü önlemek için tecavüz etmek gibi geliyor bana.
  • 0
    Şubat 2016 düzenlendi
    bkz: TECAVÜZ HAKKINDA VAZGEÇMEMİZ GEREKEN EFSANELER
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .