Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

HDP

1
Merhaba feminist aydın insanlar,
Biliyorsunuz ki herkes siyasi alanda temsil edilmek ister ve şu anda en feminizme yakın ya da feminist olan parti HDP.
Sizin hdp hakkı daki düşüncelerinizi alabilir miyim?
«134

Yorumlar

• 0
    Şubat 2015 düzenlendi
    Arada " Allaaaah beee" diye gaza getirip sonrasında izledikleri politikayla " N'aaaaptın be gulüm!!!?!!" şeklinde şahsımı çok feci dibi boylattıran parti :/ Sempati duyduğum bir parti ama bir o kadar da uzlaşamayacağım bir parti. Bünyesinde barındırdığı insanlarla şahsımda tebessüm yaratır lakin "uzlaşma" eğilimindeki politikalarıyla bir o kadar da soğukluk yaratır.

Bi de, Dengir mir mehmet fırat bombası var:
    "Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kadınları, feminist ideolojinin kölesi olmadılar, olmayacaklardır."

Kendi bombamı ekleyeyim: Seçim çare değil, tek yol devrim!

İtiraf: Sebahat Tuncel'in varlığıyla gaza geldiğim doğrudur.

Tanımlama: kafası karışık yazar.

Video linki vermeden duramayacağım:
  • 4
    Mart 2015 düzenlendi
    Feminizm ve sosyalizmi seven biri olarak; haksızlığa, adaletsizliğe, yolsuzluğa, sömürüye, zulme korkmadan direnen tek büyük parti benim gözümde. O olmazsa ülkenin çekilir bir yanı kalmayacak. Aktif bir şekilde direniyor, muhalefetten daha etkin bir rol oynuyorlar. Gezi direnişinden sonra bdpyi hdp olarak değiştirirlerken; bdpnin kürt gövdesini halklara çevirmeyi başarmışlardır. Bunun yansımalarını umarım önümüzdeki seçimlerde görmeye devam ederiz. Gönül ister ki; barajın kalkmasıyla meclise bu parti gibi bir çok temsil girebilsin. Gönül işte.....
  • 3
    Kesinlikle jin jiyan azadi sloganıyla bütünleşmiş kadın haklarına en yakın göz kırpan partidir. Erkek egemen bir distopyada bir kadın için destek naraları atan bir oluşumla meydana gelmesi, kadın kollarının yoğun çalışması ve parti tabanında diğer partilere nazaran kadın baskınlığının da fazla oluşu umut verici olsa da günden günden pesimistleşen biz kadınlar için yeterli değil.Ama kesinlikle desteklenmeli.Biz kürtler başta olmak üzere tüm kadınlar kahkahayı eksik etmemeli HDP ile sesini duyurmalı...
  • 2
    268 kadın aday göstermiş parti. Selahattin Demirtaş'ın seni başkan yaptırmayacagız konuşması ayrıca beni benden almıştır. Hdp var oldukça hdpliler bu topraklarda nefes aldıkça SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAGIZ
  • 1
    Seçim şarkısı da harika olmuş: #BizlerMeclise

• 1
    acaba öldürülen gençleri unuttunuz mu ? hdp göründüğü gibi masum değil tıpkı akp gibi
  • -1
    Öldürülen/ölen gençler, hdp ve türevlerinin "terörist"liğinden mi ölmüş yoksa kirli bir savaş sonucu mu ölüvermişler ozgurmemeler?

mesela evladının cenazesine uzuvları eksik halde ulaşan anaları-babaları nereye koyacağız, unutalım mı onları? kulak koleksiyoncusu komutanları unutalım mı? Bedeninden yüzlerce kurşun çıkarılan insanları unutalım mı? Ya da diri diri yakılmış insanları unutalım mı? Ya gözaltında kaybedilenler? Ya da haşmetlü devletinizin kullandığı dille kullanacak olursak "doğu anadolu bölgesi" ve "güneydoğu anadolu bölgesi"nde sivil halkı çoluk çocuk demeden tarayan vatanperest görevlileri? Unutalım mı? Hadi bunları unutalım, bir şekilde "terörist" bunlar.. Ya "kutsal" vatani görevini yerine getirmeye gitmiş gençlerin TSK tarafından katledilmesini unutalım mı? Üstelik bunlar AKP ile literatüre girmiş birşey değil, kutsallık atfettiğiniz devletiniz ile alakalıdır.
    Eğer ortada bir sicilden bahsedecek olursak, devletinizin sicili Hdp ve türevlerinden daha kabarıktır. Türkiye Cumhuriyeti tarihi katliamlar tarihidir.

Bu zamana kadar oy kullanmadım, bu seçimlerde de kullanmayacağım. Çoğu politikasını beğenmesem de ilerici bulduğum bir kurumdur, yolun açık olsun HDP.
  • 3
    Şahsi düşüncem BDP, kentsel kesimden de oy çıkarmaya başlayınca imajını değiştirmek için HDP kılığına büründü. Kardeşlik, Barış vs;
    Bunlar herkesin duymak istediği şeyler. Ancak bunlar HDP bunları söylemek istediği için değil, biz bunları duymak istediğimiz için böyle konuşuyor. Doğudaki onlarca köyü basan PKK'yı aklamaya mı çalışacaksınız yoksa "PKK pasifist, o 5.000 sivili de JİTEM öldürdü." numaralarına mı sığınacaksınız.
    Kısacası, bu partinin sözleri güzel ancak bir düşünün samimi mi diye...

• 2
    Kimsenin kimseyi akladığı yok. Pkkyi konuşmadan önce, nedenlerini konuşmak gerekir. Pkk bir sonuçtur, bunu unutmamak gerekiyor. Pkk'nin halka zarar veren eylemlerini her zaman mahkum etmişimdir ama şovenizmin etkisi altında kalmış görüşler karşısında ise her zaman savunurum.Bizim numaralara sığınmamıza gerek yok, Jitem elemanlarının halkın desteğini kesmek için"gerilla kıyafeti giyip köyleri basıyorduk" itiraflarına bakmak yeterli sadece. ( kendi memleketimden de askerin yediği haltlardan bahsedebilirim-üstelik "doğu"da da değildi-, yöredeki gerilla hareketi sosyalist bir örgüte aitti. Askerin nasıl gerilla kıyafetleriyle gezdiklerini ve halka nasıl zulmettiğini anlatabilirim. Bunu oralardaki halk biliyor mesela. Kimin asker kimin gerilla olduğunu, hangisinin ne haltlar yediğini herkes çok iyi biliyor. işte, sıcacık evinde oturup tüm bunları numaradan ibaret sayan insanlara gel de bunları anlat.)Pkknin halk desteğini yadsımamak gerekiyor. Oradaki halktan desteğini alıyor. Eğer Pkk'den ciddi bir şekilde zulüm gören bir halk olsaydı, insanlar akın akın dağlara Pkk saflarına değil muhtemelen devlet saflarına katılırdı, değil mi? 90lı yıllardaki serhildanlara bakmak yeterli bunun için. Pkk'nin halka zarar veren pek çok eylemi olmuştur bu inkar ettiğim birşey değil, peki devlet aygıtını biz nereye koyacağız? Ortada bir katliamcı kimlikten bahsedecek olursak, devlete bakmak yeterlidir.

Sözlerinizden yola çıkacak olursak; Hdp Pkk ile ilişkili, Pkk insan öldürdü Hdp'ye oy vermeyin çıkarımını yapmak mümkün. Diğer partilerin tarihini ele alalım. Mhp'nin kontrgerillayla ilişkisini tartışmaya dahi gerek yok. Chp zamanında meydana gelen Beyazıt Katliamı,Maraş katliamı, 1 Mayıs 1977'deki katliam, öncesine (dersim vs) değinmiyorum bile. Ulucanlar ve 19 Aralık yani hapishaneler katliamı, aynı şekilde kendine "sol" diyen bir iktidar tarafından gerçekleştirildi. Erdal İnönü'ye bakalım mesela, Dyp ile koalisyon oluşturarak iktidara gelmişlerdi(1991 yılı). Kürt sorununu tanımak amacıyla Diyarbakır'a gitmişlerdi. Sonrasında ne mi oldu? 1992 Amed Newrozunda halkın üzerine tanklar sürüldü, halka ateş açıldı insanlar öldürüldü. Köyler yakıldı. İnsanlar topraklarını bırakıp gitmek zorunda kaldılar.

Düzen partilerinin geçmişleri, katliamcı kimlikleri ortada. Siz Hdp ile Pkk arasında bağ kurarak, öldürülen insanlardan bahsediyorsunuz. Ben size, iktidara gelmiş kendisine sağ ya da sol diyen ama katliamcılıkta birbirleriyle yarışan partilerden bahsediyorum. Muhtemelen iktidara geldiklerinde de katliamcılık konusundaki yarışları devam edecek.

Oy kullanırken bu katledilen gençleri de unutmayın, olur mu? (Hiçbir partiye oy vermemek gerekiyor o zaman, hepsi katliamcı çıktı!)

Gerçi bu gençler, halkın üvey evlatlarıdır.
  • 1
    Siz beni yanlış anladınız. Ben ne MHP'liyim, ne CHP'li ne de başka herhangi bir partiliyim. Devletin de yanlışını eleştiririm herhangi başka bir örgütün de. Genelde konuştuğum HDP'lilerden aldığım standart cevap; "Evet PKK'nın yanlışları var (Masum insan öldürmek diye bir yanlış olmaz, bu yanlış değil katliamdır.) ama devletin de yanlışları var?" şeklinde oluyor. Niye bu ülkede insanlar tuttukları siyasi parti herneyse artık, onun bir yanlışı olduğunda kabullenemiyor. Kime sorsan onun partisi sütten çıkmış ak kaşık.
    Neyse, tartışmak istemiyorum, zamanım yok (Zaten zamanım yok diye uzun yazı da yazamadım.).
    İyi günler, iyi araştırmalar...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .