Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Türkiye'nin Cinsiyet Eşitsizliğinde 142 Ülke Arasında 125'nci Olması

0
Kasım 2014 düzenlendi kategorisi Tartışmalar
Şaşırtmayan durumdur bence. Şaşıranlara derim ki "ya kaçıncı olacaktı."

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/cinsiyet-esitsizligi-suruyor,275315

Yorumlar

• 0
    valla beni şaşırtan durum. bunu bile beklemiyordum çünkü. teşekkürler. smiley* smiley*
  • 0
    Beni hiç de şaşırtmayan durum. Daha beter olacağımızı düşündüğüm günler gelecek. Cinsiyet eşitsizliğin sonucu olarak kadınlara daha az ücret ödeme, doğum sonrası işten çıkarılma ya da her an diken üstünde olma, işten çıkarılırken genelde ''bağyanlara'' öncelik verilmesi -niye, çünkü kocası/babası bakar ona-, kariyer yapma konusunda kadınların erkeklerden daha fazla çaba harcaması gibi durumlar zaten kıyamet alametleri.
  • 0
    Bu kadar çok kadın cinayetinin, aile içi cinsel istismarın, kadına yönelik taciz ve tecavüzün bulunduğu, üzerine bir de kadın bedeninin ötekileştirilerek metalaştırıldığı bir ülkede ne bekleniyordu ki? şaşırtmayan sonuç.
  • 0
    Tuhaf olan durumsa çoğu kişi normal karşılıyor bu durumu. İlla Özgecanların ölmesi mi gerekiyor kadın cinayetlerinin, cinsel istismarların gündeme gelmesi için? İnsanların bilinçlenmesi, bilinçlendirilmesi gerek.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .