Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

bir kadının kendini en güçsüz hissettiği an

4
Hayatım benim....

İNANAMIYORUM. Bana hayatım dedi, demek ki hala beni seviyor. Az önce söylediği tüm o kötü sözler yalandı yani. Evet onları sinirle söyledi. Sigarayı da bırakmaya çalışıyor zaten.

Güzel filmdi. Angelina Jolie oynuyor. İzledin mi sen de?
«134

Yorumlar

• 2
    hemcinslerinden erkekvari tepkiler gördüğü an.
  • 7
    Bu anlar birden fazladır. Şöyle ki;

-Sabah kahvaltısını yapmadığınızda,
    -Yeteri kadar uyumadığınızda,
    -Kansızlık varsa,
    -Psikolojik sorunlar yaşıyor ve bu sorunları yaratan etmenlerden kurtulamıyorsanız,
    -Arkadaş çevrenizden ya da ailenizden destek görmüyorsanız,
    -Sırtınıza haddinden fazla yük binmişse ve siz bu yükün altında eziliyorsanız,
    -Doğal afetler karşısında vesaire kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz. Çok doğaldır.
  • 5
    Şiddete maruz kalmaktır, özellikle erkek şiddetine. İnsana savunduğu her şey boş gibi gelir. Birey kendine güvenini yitirebilir çünkü psikolojik olarak çöküntü içindedir. Yaşadım ve gördüm.... (Aksi de olabilir herkes için geçerli bir durum değil)
  • 5
    annesiz kaldığı andır çok net. Bİr kadını başka hiç bir şey yıkamaz.
  • 2
    Erkek şiddetine karsi kendini koruyacak donanıma sahip olmadigini anladigi an da olabilir. Tek bir ciglikla partner tecavüzüne karsi koyabilecekken yapmayanlar, maddi ve manevi kaynaklara sahip oldukları halde şiddet uygulayan eşlerini bırakmayanlar gibi. Durdurmaya gücünün yeteceğini bildiğin halde psikolojik baskı ya da çeşitli bilinçalti sebeplerle bunu yapmayan kadinlar durumlarını saklarlar, açığa vurulunca da utanırlar çünkü acizliktir.
  • 0
    Erkeklerin arasında çaresiz kaldığı herhangi bir an olabilir. Babanın ölümü de oldukça kötü hissettirir. (tecrübelendi)
  • 4
    Tacize uğrayıp susmak zorunda kaldığı an. Susmak zorunda kalır, çünkü tacize uğradığını kanıtlayan bir video falan yoksa kanıt yoksa iftira attığı gerekçesiyle kendi suç işlemiş gibi kendisine dava açabilir bir de tacizi yapan taraf. Sanki yanında kamera çalışır halde gidecek heryere kadın. Tacize uğradığını nasıl kanıtlayacaksa... Yani mecbur susar. En güçsüz kaldığı anlardan biridir kadının.
  • 6
    hemcinsinin cinsiyetçi tavırları. söylenen istenen her şey imkansız gibi gelir.
  • 8
    metrobüste tacize uğrayıp da bağırdığınızda, kimsenin destek çıkmadığı gibi bir de "ne bağrıyon yeaa!" diye tepki gösterdiği andır, en azından benim için.
  • 3
    Aralık 2014 düzenlendi
    @rosa Tüylerim diken diken oldu okurken. Çok üzüldüm bunu duyduğuma. Ben hala bizim ülkemizde insanlar kadına göstermelik de olsa sahip çıkar diyordum. Demek ki yanılıyormuşum. Biz de susmaya başlamış, alışmışız. Benim başıma böyle tüyler ürpertici metro olayı Uzak Doğu'da geldi. Yemin ederim kimse dönüp bakmadı bile. Ben taciz edildiğimle kaldım.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .