Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

madeni cesaret

1
Mayıs 2017 düzenlendi kategorisi Kavramlar
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümlerinin ve Kadın Çalışması Yüksek Lisans bölümünün canım hocası Funda Şenol Cantek'in kendi kadar güzel blogu. ( http://madenicesaret.blogspot.com.tr/ )Yeni bir şey yazdı mı acaba diye, her gün bakmaktan kendimi alamıyorum. Kimi yazılarında tebessüm, kimilerinde huzur yaratıyor. Ama "Karnıyarık Tenceresi" şu ana kadar olanların içinde en çok canımı acıtan! takipte kalın.

Yorumlar

• 0
    Insanların cesaretleri ve medeni cesaretleri bazen çok yoruyor beni. Mesela eski sevgilinin çıkıp, saçma muhabbetler edip, sonra da "sen beni sevmiyosan .. değilim" demesi gibi itici bi cümleyle karsilasabiliyorsunuz. Bazılarına verilmemeli bu cesaret.
  • 0
    Şubat 2017 düzenlendi
    Maden Arapça'da toprağın içine sarılı olmak demektir. Madeni cesaret de bu anlamda toprağın içindeki cevheri özü çıkartma arzusuna karşılık gelebilir. Günümüze uyarlarsak kişinin gezme, tozma, yeme, içme, keşfetme ve güzellikleri açığa çıkarma gibi eylemlerine yönelik güdüsü diye çevirebiliriz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .