Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Real Women Have Curves (2012)

Kasım 2014 düzenlendi kategorisi Tanıtımlar
2012 tarihli Patricia Cardoso'nun yönettiği komedi filmidir.
Los Angeles'ın bir göçmen mahallesinde ailesiyle yaşayan Meksikalı-Amerikalı Ana'nın güzellik anlayışı ve cinsiyet rolleriyle cesurca savaşmasını konu eder. Ana'nın annesi ise ayaklı bir ataerkil kadın ve filmin neşesidir.
Tüm feministlere ve hoş vakit geçirmek isteyenlere önerilir.

Yorumlar

• izleyeceğim, fakat " real women" ? olsun, yine de izleyeceğim.
  • İzlenecekler listesine ekledim. Ama şunları eklemek istiyorum:
    Real women may have curves.
    Real women may not have curves.
    Real women may have facial hair.
    Real women may have penises.
    Gerçek kadın, kadın hissedendir.
  • Temmuz 2015 düzenlendi
    dün izlediğim oldukça eğlenceli ve sıkmadan akıp giden bir filmdi. Zihnini böylesi bir ortamda korumanın yolu nedir? Her şey ve herkes kadının kendini gerçekleştirmesi için kadına şartları bu kadar zorlaştırırken gerçek anlamda zihnini nasıl koruyabilir kadın? Tüm bunları sevimli bir üslupla anlatan film kadın, bekariyet, namus, evlilik gibi kavramları da anne- kız ilişkisi içinde ele alıyor.
  • Real women diye bir şey yoktur.Women vardır.Kadın kadındır.Gerçek veya sahte kadın diye bir şey yoktur.Kadın vardır.Kadınları sıfatlandırmayı bırakalım.
  • An itibari ile izledigim filmdir.Ana'nin annesi tipik bir yurdum annesini temsil ediyor. Ana'nin kendini olduğu gibi kabul etmesi filme ayrı bir artı kattı benim acimdan.34 beden olmak zorunda olmadigimizi kendimiz olduğumuz için güzel olduğumuzu anlatan hos bi film izleyin derim
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .