Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

dil öğrenmek

0
Uzun bir yol belki ama eğlenceli öğrenebilecegimiz bir dil ya da diller olmalı, bilgi ve önerilerinizi başlık altında toplayabilir miyiz?
«13

Yorumlar

• 0
    duolingo diye bir uygulama var arkadaslar! Oldukca basarili! Telefon veya bilgisayar uzerinden kullanabilirsiniz.

Buyrun linki: https://www.duolingo.com/
  • 1
    Kasım 2014 düzenlendi
    Senelerdir içi boş öğrendiğimiz ingilizce derslerindense, 6 sene önce lisede incecik bir ingilizce hikaye kitabını okumam bütün alt yapımı sağladı neredeyse. Onu okumanın, okurken anlamanın, çevirmenin biraradayken müthiş faydasını gördüm. Tavsiye ederim
  • 1
    Çocukluğumdan beri dil öğrenmek sosyal bilimlerle birlikte en önemli tutkum. Bundan dolayı mezun dahi olsam yeni bir lisans yapmak istiyorum dil üzerine önümüzdeki yıl. Şu ana kadar aktif olarak İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Korece öğrendim. İlk üçünü akıcı konuşabiliyorum ve şu an Korecemi de geliştiriyorum. Bunun dışında seneye Japonca öğrenmeye başlayacağım. Önerilere gelince. Dil asıl öğrenilir diye kaynak taraması yaparsanız karşınıza çok geniş bir alan çıkar. Öncelikle herkesin kapasitesi farklıdır ve dil öğrenme metotları da buna göre değişir. Ben yazma ve konuşma şeklinde ilerliyorum dil öğrenirken. Bazı arkadaşlarım sadece kelime bilgisi ve okuma, bazıları da önce gramer öğreniyor. Bu dilin yapısına da bağlı. Çince öğrenirken gramere değil kelime dağarcığına ve yazma/okuma eylemlerine ihtiyaç duyarsınız. İspanyolca ya da Fransızca gibi diller ise gramerde özen ister. Yani önce kendi kapasitemizi bilmemiz ve öğrenmek istediğimiz dilin olanaklarını araştırmamız gerekir dil öğrenme sürecinde.
  • 0
    Öncelikle öğrenmeye çalışılan dil ilgini çekiyor olmalı. Zorluğu bunla bağlantılı bence. Ben hayatımda hiç kitap yada eğitim videosu açıp da fransızca çalışmadım örneğin ama belirli seviyede fransızca anlayabiliyorum ingilizcedeki a1 seviyesi kadar örneğin. Bu da yıllardır fransızca şarkılar dinleyip ardından çevirisine bakmamla, fransız filmlerini türkçe altyazıyla izlememle oldu. Bir dilin aksanına ilgin varsa şarkılarıyla, filmleriyle zaman geçirirsen farketmeden öğreniyorsun
  • 0
    Benim takıntım ölü ya da yapay dillerle. Kimse konuşmuyor biliyorum ama çok ilgimi çekiyorlar. Zor olmalarına rağmen yavaş yavaş öğreniyorum. İçimdeki Latince aşkı bambaşka.
  • 0
    Kasım 2014 düzenlendi
    Yıllarca ugrastigim! Yok yahu öğrenip öğrenip sifirliyorum adeta. Ben ingilizceyle basedemezken birkaç dil birden öğrenenler nasıl yapıyor anlamış da değilim.
  • 0
    Bu da İngilizcenizi geliştirmeniz için çok güzel bir kaynak; https://www.eslpod.com/website/index_new.html
  • 0
    Ben İbranice meraklısıyım, Türkiye'de ibranice denilince birden yüzleri buruşuyor insanların, o yüzden başka metodla ibraniceye gitmeye karar verdim. İbraniceye benzer başka bir dil öğreniyorum. (hani şu sıralar çok rövaşta olan).
    Bunun yanı sıra listem de 5 sene içinde yunanca var.
    Şuan ki hedefim ingilizce A2 seviyemi sonraki kurlara yükseltmek.
  • 0
    ben de bu siteden faydalanıyorum ispanyolca için. http://livemocha.com/
    hem öğren hem öğret şeklinde. türkçe öğrenmek isteyen insanlar da var bu dünyada :)
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .