Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Aksu Bora

0
Kasım 2014 düzenlendi kategorisi Tanıtımlar
Hacettepe Universitesi'nde İletişim Bilimleri Bölümü dekan yardımcısıdir. Saglam bir feministtir! Bircok onemli makalesi, yazisi, konusmasi mevcuttur ama benim icin en degerlisi Agos'ta yazdigi "Bayan bana bak..." yazisidir.
Buyrun linki: http://www.sendika.org/2013/12/bayan-bana-bak-aksu-bora-agos/

Yorumlar

• 0
    Şu an okuduğum "Kadınların Sınıfı" isimli kıymetli kitabın kıymetli yazarıdır.. Sıkı takipçisi olduğum sağlam bir feministtir!
  • 0
    Mayıs 4 düzenlendi
    Geçen yıl "Hâlihazırda feministim, derste yapacağım program önerim neden bununla ilgili olmasın?" dediğim sırada, henüz kitaplarını okumaya bile başlayamamışken yazışarak yardım aldığım, belki biraz hayran da olduğum ve kitapları birçok feministin başucu kitabı olan birçok sıkı feminist yazar gibi tanışmayı hep istemiş olduğum kişidir( Nihayet bugün tanışıp sohbet edebilme fırsatım oldu kendisiyle...). Hocanın "Kadınların Sınıfı", "Feminizm Kendi Arasında" ve "90'larda Türkiye'de Feminizm" gibi sıkı güzel kitapları mevcuttur. Yakın  zamanda kapanmak zorunda kalmış ama 9 yıla güzel kitaplar sığdırmış "Ayizi" adında bir yayınevinin kurucularındandır. Kadın/Feminizm başlıkları hep bir yayınevinin bir dizisi şeklinde ilerlerken sadece Kadın/Feminizm kitapları basan ve kadınlarca kurulmuş bir yayınevi olması önemlidir. Kapanması üzücü bu yüzden. Unutmadan... Çok tatlı bir ayrıntı daha... Kendisi ben de dahil birçok insanın çok çok sevdiği Gülten Akın'ın kızıdır. Başka ne desem, bilemedim. En iyisi tek bir cümleyle bitireyim: İyi ki var, iyi ki yazdıkları ve söyledikleriyle birçok kadına ilham verenlerden oldu, bu yüzden de hep konuşsun ve hiç susmasın.  <3 o:)
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .