Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Neden Feminist Sözlük?

124

Yorumlar

• 0
    Diğer sözlüklerdeki saçma sapan cinsiyetçi yazılarla mücadele etmeye çalışmaktan yorulduğum için. Cidden ne de güzel olmuş böyle bir sözlüğün olması. Keşke daha önce bulabilseymişim..
  • 0
    sizler sayesinde kendimi daha özgüvenli hissediyorum. Yalnız olmadığımı bilmek çok güzel. Sizin gibi güzel insanlara teşekkür ederim
  • 0
    En basit bilinçlendirme cümleme bile antitez yaratmaya çalışan pipili bireylerin suratlarına birer yumruk patlatmamak amacıyla yazdigim sozluk burada en azından beni anlayacak bireyler var .
  • 0
    rengi mor
  • 0
    Sözlük-dil bağlantısından olacak ki site ismini ilk gördüğümde bir an ataerkil dilin nötrleştirilmesine yönelik bir şey canlandı zihnimde. Ama daha geniş kapsamlda, hayata feminist çerçeveden bakıp, baktırabilmek için feminist sözlük.
  • 0
    sanırım en güzeli o çirkin eril dilin bir yerlerden "fırtlamayacak" olması... bişiler de öğrenir mutlu oluruz dedik
  • 0
    Cinsiyetçi başlıklardan sıkıldığım için.
  • 0
    Feminist oldugu icin
  • 0
    Eylül 2016 düzenlendi
    internetin ayrımcılıktan ve seviyesizlikten geçilmeyen sözlüklerle dolu olmasına karşılık belki de... şu an bile adı lazım değil bir sözlükte "küçük memeli olmak", "regl ve grip kız", "elektrik faturası ödemeyen kavim:kürtler" gibi delirten başlıklar var. hatta "evlilik programlarındaki en güzel kız" başlığının altına biri "naz, keşke bana bir kere verse" gibi bir şey yazmış. linç hepsi linç!
  • 1
    3.dünya erkeklerine daha iyi sövebilmek için.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .