Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Neden Feminist Sözlük?

245

Yorumlar

• 2
    hiç değilse insanlara feminizmin sadece kadın üstünlüğü demek olmadığını bile gösterebilirsek ne mutlu bizlere :) Ses olmak ve çoğalmak için en güzel ortamı kurmuşsunuz bizlere de aranıza katılmak düşüyor. Teşekkürler
  • 0
    Kasım 2014 düzenlendi
    Feminizmin erkek dusmanligi veya kadın ustunlugu demek olmadigini, cinsiyet esitliginin gercek anlamda saglanabilmesi icin gerekli ve geçerli tek kavram oldugunu anlatmak icin feminist sozluk.
  • 3
    çünkü toplumsal kadın ve erkek rollerini eşitlemek adına feminizme ihtiyacımız var. kısa saçlı kadınların "erkek fatma" diye adlandırılmadığı, ağlayan bir erkeğin "karı gibi(!)" yakıştırmasına maruz kalmadığı bir dünya mümkün. ve feminist sözlük bunun için biçilmiş kaftan.
  • 0
    Çünkü cinsiyetçilik hastalığından kurtulmanın tek yolu, cinsiyetçi olmayan bir kültürü inşa etmekten geçer.
  • 0
    Kendi aramızda da olsa feminist söylemin inşasına katkıda bulunmak için. Diğer sözlüklerdeki mide bulandıran cinsiyetçi söylemler ikinci nedenim
  • 0
    Şu sıralar birilerine çemkirmek yerine varlığına şükrettiğim meditasyon aracım olduğundan kaynaklı, teşekkürler cağnım sözlük!
  • 1
    Feminist değilim, sosyalist düşünceyi benimsiyorum. Twitterdan gördüm, merak ettim ve Feminizm hakkında bilgilenmek için geldim,belki feminist olur çıkarım belli mi olur :)
  • 5
    feminizmin erkek düşmanlığı değil bir insan hakları mücadelesi olduğunu Türkiye'de ve türkçe olarak yeniden inşa etmek için.
  • 0
    Kasım 2014 düzenlendi
    kuir dediler geldik!
  • 3
    Yahu bu sözlük dünyanın en güzel şeyi. Bildiğiniz sözlüklerde küfür etmeyeni yazar olarak almama gibi bir kural koymuşlar sanıyorum ki zira her entrydeki o iğrenç dilin başka açıklaması olamaz. Oysa çok severim sözlük mantığını. İyi ki yetiştiniz imdadımıza!
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .