Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Women against feminism

1
Kasım 2014 düzenlendi kategorisi Tartışmalar
Facebook ve tumblr üzerinde boy gösteren bu hanım ablaların derdi feminizmi anlayamamaktır. Kendileri hala feminizmin erkek düşmanlığından, lezbiyenlikten, beceriksizlik ve acizlikten ibaret olduğunu sanan, ''Ben kocamın ayağını yıkar, yalarım; kadın erkeğinin arkasında olmalı'' diye ortada gezen, genellikle Amerikalıların oluşturduğu ancak son zamanlarda birçok ülkeden kadının da katılımının bulunduğu, birkaç gönderiye baktıktan sonra her feministin saçını başını yolmasına neden olan sözde dişi topluluğu. ''Redneck'' tanımının kadın versiyonunu oluşturan bu güruhta erkek sayısı kadın sayısından fazladır. Öyle gönderiler vardır ki beyniniz uçar ve size asla geri dönmez.

Dikkat, aşırı derecede cehalet içerir!

image

«1

Yorumlar

• 4
    özellikle ilgili görseldeki kişiye bir dizi tecavüz, erkek şiddeti, transseksüel cinayeti haberi fırlatıp, "erkeklerin gerçekten sana, cinsiyetine, cinsiyet kimliğine, hayatına saygı duyduklarından emin misin? bir daha düşün istersen!" deme isteği doğuran hareket.
  • 0
    dalgasına kendini bırakmış olanlar, feminizmi anlayamayanlardır.
  • 5
    Madem feminizm'e karşısın zamanında feminist hareketin mücadeleleriyle kazanılan her türlü haktan feragat edin diyeceğim.
    Üniversite okumaktan, meslek sahibi olmaktan, istediğin erkekle veya kadınla sevişebilmekten ve hatta sevdiğin insanla evlenenilmekten.
    Çünkü ailen ne derse o olur. Baban kimi uygun görürse onla evlenir, kocan kaç çocuk isterse doğurursun.
    Hadi kendi coğrafyanı aşamıyorsun( coğrafyayı bırak yaşadığın semti, mahalleyi aşamıyorsun) biraz tarih oku be.
  • 0
    valla bu hatunlar hakkında ekşi sözlükte yazdığım bi entry var ama buraya taşımayı uygun bulmuyorum.
    (biraz argo içeriyor.)
  • 4
    Orta doğuya gönderilmesi gereken kadınlar. Gerçekten çok samimi söylüyorum ya. Başka bir sitede bunların diğer türevlerini de gördüm. Feminizme ihtiyacım yok çünkü erkeklerin bana bakmalarından hoşlanıyorum diyen mi dersin, kocama hizmet etmeyi seviyorum diyen mi dersin, her saçma neden-sonuç ilişkileri var. Şey demek gibi "insan haklarına ihtiyacım yok çünkü harika bir hayatım var". Bu ne şimdi? "Man-hater" demiş bi de. Ya bi git! Öğren de gel!
  • 0
    " I respect men an they respect me."
    Ya canım bozmak istemem ama bu seni feminist yapar.
  • 1
    Ruh halimdir.
  • 0
    "I respect men and they respect me"dediğine gore feminist olmalısın zaten
  • 0
    Feminizmi anlamak istemeyen kendi zekasıyla alay eden ve kendine saygısı olmayan kişilerdir ataerkil toplumun dayatmalariyla böyle kişileri gormemiz normaldir.Bizdeki kocandir yapar diyen kadınlarla aynı kafadadirlar
  • 0
    kurtulmuşluk yanılsamasıdır, darısı başımıza
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .