Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

kadınlardan erkeklere tavsiyeler

Şubat 2017 düzenlendi kategorisi Duyuru - Öneri
Anket olsa da bu başlığı açma ihtiyacı hissettim.

Bazı başlıklarda görüyorum; gündelik meselelere de bakış açısı getirelim deniyor, mantıklı bir istek.
Zira mevcut birçok sosyal platform erkek kafası ve bunları okumaktan cidden sıkıldık.
Kastırın hanımefendiler. Size laf sokma girişiminde bulunacak saçma, maço zihniyete alternatif ortam burasıdır.
Ezcümle ben adem arkadaşlara sesleniyorum:
Ulan sığırlar, neden hayır! ı bir cevap olarak kabul etmiyorsunuz.
Katır cilvesi diye bir tabir vardır. Yok işte öyle bir şey.
Sizdeki eşek inadı neden?

Bakın, h-a-y-ı-r bir cevaptır.

Lütfen anlayın.
Sakinim.

Yorumlar

• Haddinizi bilin.
  • Toplum size baskın ve kadını yönlendirmesi gereken taraf olduğunuzu söylemiş olabilir. Ama toplum bunu derken kadının zeka ve potansiyelinin farkında değildi. Kadın erkeğin kabuğa kemiğinden yaratıldı diye, yasak elmayı yedi ya da adet görüp kirleniyor diye onu toplumdan izole etmek tek yönlü bir toplumsal cinsiyet yorumlamasıdır. Erkeklere önerim bile bile, göre göre kadının potansiyelini hiçe saymayınız. Zira imkan sunulan her kadın kendini geliştirerek yaşadığı topluma çok güzel değerler katmakta, gelişimi önünde sınır tanımamaktadır.
  • bizi oldürmeyin, taciz etmeyin, tecavüz etmeyin, sizin beyniniz olmadan da yaşayabileceğimizin farkına varın. önümüzde yürüyüp bizim yolumuzu çizmeye çalışmayın, yanımızda yürüyün. biz yolumuzu buluruz.
  • Aralık 2014 düzenlendi
    Bana kadın olduğum için yer falan vermeyin, istemez. Kapıyı da suratıma kapatabilirsiniz, elim var benim şükür.

Özel günlerde (neyse artık o) hediyenizi de istemiyorum.

Hesabı ödemek için atlamayın, ben kendi yediğimin içtiğimin parasını veremeyecek olsam sizle bir yere gelmem zaten.

Sırf kadın olduğum ve büyük hayallerim olduğu için ''Ne yapacaksın kadın başına?'' gibi laflarınızdan gına geldi. O kadın topunuzu cebinden çıkarır yeri gelince.

Diğer kadınlarla beni kıyaslamayın, hele medyadaki ünlülerle hiç! Size öyle bir mevzu açarım ki yorgunluktan ölürsünüz.

Bir de insan olun yeter. Çok zor bir şey değil, inanın.

• Aralık 2014 düzenlendi
    Bize çiçeksin, böceksin ayağı çekmeyin. İnsan olduğumuz için değer verin bize.
    Bu arada her yaşadığınız tecrübenin hepimizi sınırladığını düşünmeyin, nasıl siz birbirinizden farklıysanız biz de öyleyiz.
    Kötü davranılmaktan hoşlanan sadistler değiliz.
    Bizi dinleyin anlayın diğeceğim ama hak getire, uzakta durun ve nasıl ayaklarımızın üzerinde durduğumuzu izleyin sadece.
    İşte o zaman görürsünüz gerçeği.
  • 1) Öküzlük yapmayın.
    2) Denyo olmayın.
    3) "Gavat"olmayın.
    4) Kadınlar sizinle çoğ yağışıklı olduğunuz için yatmıyor.
    5) Kadınlar sizinle maddi durumunuz iyi olduğu için de yatmıyor.
    6)"Piç çocuk" modeli her ne kadar prim yapıyor gibi gözükse de, hayır yapmıyor. Bu fikri kafanızdan atın.
    7)Piç çocuk rollerine bürünüp " ben götürdüğüm karıya kıza bakarım ağa" moduna girmeyin.
    8) Kadını metalaştırmayın.
    9) Böyle olmanıza sebep olan kadınlara ve böyle olmanıza tükürtmeyin.
    10) İnsanı delirtmeyin.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .