Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

yazarların sözlükten beklentileri

3
Temmuz 2017 düzenlendi kategorisi Sözlük Hakkında
Söylem en başta.
nasıl feministiz? ne yapacağız?

mesaj atmak istiyorum yazarlara. ben mi yapamıyorum acep?
oylama yapma. yapamıyoruz. yapsak iyi olur.
«1345

Yorumlar

• 1
    Kasım 2014 düzenlendi
    Ben de diğer yazarlarla birbirimize ileti gönderebilmekten yanayım. Bence duruma bakılırsa her kesimden feminist var bu sözlükte ve bu anlamda herkesi tek çatı altında toplamak oldukça zor olacaktır. Şahsen çeşitlilikten yanayım, homojen bir feminizmden değil. Son olarak da feminist sözlük grubu mu açsak feysbukta acaba diyorum. Orada bireysel olarak da birbirimizi daha rahat tanıyabiliriz.
  • 6
    Sadece feminist kavramlar-kişiler-olaylar çerçevesinde değil, diğer olayların da başlık olarak açılması; bunları feminist bakış açısıyla, eril dil olmadan nasıl yorumlandığını görmek isterim.
  • 0
    Facebook'ta grup falan hiç gerek yok. Şimdi mesaj atabiliyor olmayı dilerdim.

Öte yandan oylama yapmak da isteriz diye düşünüyorum.
  • 0
    bol çeşitlilik, fazlaca gündemdeki kadın hareketleri, çok çok akademik feminist gelişmeler ve kadına dair her şey.
  • 4
    Gunluk yasanti icindeki olaylar, ulke gundemi,siradan gorunen hemen hemen her seyle alakali basliklar acilmasi ve bunlarin cesitli feminist bakis acilariyla degerlendirildigini gormeyi isterim kendi adima konusmam gerekirse.
  • 1
    sadece feminizm üzerine değil ana tema feminizm olması koşuluyla her türlü fikre açık olmak.
  • -8
    erkek yazar alınmasın hiç.
  • 1
    Ya alınsın erkek yazar ama cinsiyetçilik yaparak trolleyenler olmasın.

Var gibi bi tane sanki.
    Denk geldim.
  • 0
    Erkek yazarlar cinsiyetçilik yapmamaları kaydıyla alınsın ki kadınlar kendileri çalıp kendileri oynamasın.
  • 0
    Kasım 2014 düzenlendi
    (Bkz: Kuir Teori) Dünya sadece erkeklerin veya kadınların değil. Feminist sözlük asla düalist bir sözlük olmayacak. Troll olarak düşündüğünüz durumlarda "Bunu Bildir!" butonunu kullanmanızı öneriyorum.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .