Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Batı Ülkelerinde Feminizm

1
Batı ülkelerindeki anti feministler, Batı toplumunun artık feminizme ihtiyacı olmadığını, kadın ve erkeğin hukuk önünde zaten eşit olduğunu, kadınların bütün sosyal haklardan faydalanabildiklerini söylerler. Batıdaki anti feministlerin çoğunluğu 3.dalga feminizmi sevmez ve gereksiz olduğunu düşünür. Ben bu konuyu araştırmıştım. Kesin bir sonuca ulaşamadım. Batı ülkelerinde gerçekten cinsiyet eşitliği var mı?

Yorumlar

• 0
    Kadina ve erkege esitlik saglayan hukuk var diye, bu yasalara bati ulkelerinde uyuluyor anlamina gelmiyor.(kaynak: kadina yönelik siddet, kadin cinayetleri, maaslarin esit olmamasi, #metoo vs) Hak ve hukuk var diye her kadin bundan faydalaniyor gibi bir genelleme de söz konusu olamaz, hukukun gecerliligini devlet saglamak zorunda ve ne yazik ki hic bir devlet bunu yeterince "iyi" yapamiyor ve bu sekilde yapamaz cunku devlet hala eril bir kurum. Yani "birey ve toplum" hukuku ne kadar biliyor ve ne kadar faydasini göruyor? Esitlik ve cinsiyet nedir, nasil saglanir bunu tartisan "3. dalga"(ki bu terimin kullanimi ne kadar dogru o da tartisiliyor) hukukun tek basina neden yeterli olmadigini incelemiyor ve cözum uretmiyor mu zaten? 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .