Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kategoriler

• 976 Tüm Kategoriler
  • 31 Duyuru - Öneri
  • 292 Tartışmalar
  • 191 Kavramlar
  • 11 Serbest Stil
  • 16 Klasikler
  • 422 Tanıtımlar
  • 13 Sözlük Hakkında

Jaguarın Gözleri

0
Eylül 2018 düzenlendi kategorisi Tanıtımlar
Banu Bülbül'ün Notabene Yayınlarından Mart 2017'de çıkan ilk romanı. Umut ve dayanışma temalı, günümüzde geçen akıcı bir politik roman. 
"Bir intiharın izini süren üç kadının Cumartesi anneleriyle, İstanbul'un köyleriyle, kayıpların anılarıyla, hainlerle ve katillerle kesişen yollarını öyküleştiren,
ölümle gölgelenen aşkları, son sanılan yerden doğan umudu, kadın dostluğunu, çeşitli halleriyle İstanbul'u, kayıp insanları ve yası okuyucuya yaşatan,
aşkların, dostlukların, ağaçların, çiçeklerin, komşuluğun ve çocukluğun politik olanla kesiştiği alanları vurgulayan,
özel-kamusal, politik-bireysel, gündelik-genel ayrışmasının kurgusallığına karşı gerçeğin ve yaşamın bütünlüğünü akıcı bir dille anlatan,
sürükleyici bir roman Jaguarın Gözleri." (arka kapaktan)

Yorumlar

• 0
    Yazarını tanırım, pek severim. Kitabı ise yeni okudum sayılır. Edebi açıdan pek ilginç bulmasam da, hikaye beni çekti. Umuda, kayıplara, pes etmemeye dair gerçeğe yakın bir roman olduğu düşüncesindeyim.

Bana iyi geldi, kitabı okumamı öneren arkadaşım da tam bu cümleyle iletmişti: "Bana iyi geldi." Sanırım zaten istediği de buydu yazarın; ilaç olmak.

Ayrıca kimi yerlerinde (özellikle toplantı sahnelerinde) sesli güldüğümü de söylemeden geçemeyeceğim.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .