sözlük kullanıcılarının mahlaslarının anlamı

5
Temmuz 7 düzenlendi kategorisi Sözlük Hakkında
Kaç gündür takıntılı bir şekilde bunu düşünüyorum. Yazarın kullanıcı adının anlamı ne, bu adı seçmesinin sebebi ne tarzı sorular kafamı kurcalayıp duruyor. Hem biraz şenlikli olur hem de biraz ciddi konulardan sıyrılmış oluruz düşüncesiyle böyle bir başlık açayım dedim.

Ben başlıyorum; kullanıcı adım hayata dönüş operasyonunda hayatını kaybeden ölüm orucu direnişçisi Fırat Tavuk'un yazmış olduğu bir şiir. Bu şiiri Grup Yorum bestelemiştir. İlkokul yıllarıma denk geliyor, şarkının ortasındaki flütlü kısmı çalmak için baya hırpalamıştım kendimi. Annem "bizim deli yine almış eline flütü" diye söylenirdi, haklıydı da çünkü baya takıktım anlamsız sesler çıkarıp dururdum blok flütle şarkıyı çıkarıcam diye. Sürekli evde blok flüt gürültüsü.O zamanın ömür törpülerimden biridir. Beceremedim haliyle çalmayı. Sonrasında güzel bir insan öğretti çalmasını. Kendime bir yer açarsam, birmevsim olacak ismi. Şaka maka fena takıntılıyım.

" bir mevsim boyunca aç kalacak
bir mevsim boyunca yürüyecek
açlığımız kadar onurlu
açlığımız kadar gururlu
açlığımız kadar dik başımız
açlığımız kadar...

bir mevsim aç olacağız her mevsim onurlu olmak için..."

Dile kolay 7 sene, 28 mevsim...
Velhasıl kelam, bu şarkı bana güzel insanların hatırasıdır. Ne zaman dinlesem, çocukluk yıllarıma damgalarını vuran o insanları hatırlarım burun sızısıyla.

Açacağım o yeri, ahanda buraya yazıyorum.

Bekliyorum entrylerinizi, haberiniz ola! Yoksa özelden rahatsız ederim, kullanıcı adının anlamı ne diye
Etiketlendi:
«1345

Yorumlar

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .