ev-lenmek

0
metaya bağlanmış birliktelik
«1

Yorumlar

• 1
    Evlenmeyenlere "evde kalmış " diye diye bilinç altından subliminal mesaj gönderir gibi evlendirtirler birçok kadını. Evlenmemeyi kendi seçmiş olamaz, evlenmemişse evde kalmıştır... düz mantık insanları...
  • 0
    İlişkiyi topluma akredite ettirmek.
  • 1
    Oturma izni gibi sıkıntıları gidermek için en kestirme yoldur. Bunlara da formalite evlilik denilir.
  • 2
    Kasım 2014 düzenlendi
    Sadece insan türündeki canlıya ait yapay bir kurum. Emma Goldman'ın deyişiyle : "Kilise ve toplum öyle kabul etsin ya da etmesin aşkla kutsanmamış doğal olmayan bütün birliktelikler fahişeliktir"
  • 0
    Evlenmek bağlamına göre bakıldığında: bazen kurtuluş (örn: baba baskısından kaçmak), bazen kölelik (örn: koca baskısı), bazen formalite (örn: şirket evlilikleri) bazen de topluma karşı bir başkaldırıdır (örn: eşcinsel evlilikleri)...
  • 0
    hayattaki en zor işin çamaşırları makineye aymak ve makineden çıkarmak olduğunu öğrendiğimiz ve o ıslak çamaşırı asarken aman allahım ben bunu nasıl yaptım dediğiniz mekanizma..(ps: annelerinizi sevin!!!)
  • 0
    sevdiginle yapilinca guzeldir. ama yurtdisinda yasiyorsan, memleketi ziyarete gittiginde uzerindeki baskiyi hissedersin. anliyorum bu kadar insanin neden sevmedigini. kesinlikle bir baski aracidir. onemli olan kendi evinin dinamiklerini kendin bulmak, demokrasiyi ve guc ortakligini bulmak. eger evlendigin adam senin kararlarina goruslerine saygi gostermiyorsa seni sadece cocuksu oldugun zamanlar seviyorsa (ya da ona sevgi demeyelim de sefkat gosterme diyelim, sanki bir 'ay yaziiik' der gibi) o zaman gucu elinde tutmani istemiyor, hatta evlilikte senin de guc sahibi olman kanina dokunuyorsa bil ki o erkek patriarkayla zehirlenmistir acik detoks edilmelidir :)

ciddiyim bu konuda ben feminizmin benim ve dunya icin en iyisi oldugunu ogrendigimden beri kocama da anlatiyorum ve bana haklisin diyor. yani zor hakkaten kadinlari icin yasamak. ve bana destek oluyor.

siz de sevdiginizin uzerinde deneyin bence.
  • 1
    mülk-süzleş. hem ev' lenmekte hemde evlen'mekte. beden mülkiyeti konusunada buradan girebiliriz he.
    lakin şu ülkede topluma, ailene, devlete seviştiğini onaylatmazsan sen yalnız bırakılırsın. komik baya. gitmek istiyorum bak her gün biraz daha. bir bir hiç beklemediğim arkadaslarımda evleniyor şoktan şoka giriyorum. evlenmeyin artık be. maddesel dünyada aşk ölüyor kardeş, sonra boşanma oranları artıyor işte. ha o da öldürülmediyseniz.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .