bakire(!)lerin 'alttan' muayene edilmemesi

0
merhabar, dun kontrol amacli jinekologa gittim ve cok rahatsizim bu konuda. o meshur soru 'bakire misin' sacmaligini sizinle tartismak istiyorum. doktorum kadindi ve soruya cevap vermedim yalnizca alttan muayene yapabilirsiniz benim icin sorun yok dedim. bana guldu. nesi komik hala anlamadim. bakire misin kontrol edemem yoksa dedi. yani bakirelerin alttan muayene edilmeyisini anlamamakla beraber, benim icin sorun yoksa neden yine de kontrol edemiyor? mantiligi anlamiyorum. beni muayene edebilmesi icin illa bir "erkek" tarafli cinsel yasanmisligim mi olmali? bakirelerin de vajinasinda mantar olamaz mi bakmasi gerekemez mi? bu kural nerden geliyor ve avrupa-amerika ulkelerinde bu duzen nasil merak ediyorum. bilgisi olan varsa dort gozle bekliyorum. ozellikle jinekolog olan varsa aramizda cok mutesekkir olurum. 

*not:kullandigim terimleri yasadigim anla ayni olmasi icin toplumdaki tabu halleriyle koydum ki olayin rahatsiz ediciligi tum potansiyelini korusun.
Etiketlendi:

Yorumlar

• 0
    Ocak 13 düzenlendi
    sebebi sanirim hymen zarinin bozulmasi halinda doktora acilabilecek tazminat davasi. eksi sozlukte soyle bir sey buldum ama eksiye guvenmiyorum pek.
    'tazminat talebi dayanagi soyle :
    doktor mudahalesi ile genc kizlik hayalim yikildi. gelinlik giyemeyecegim...
    istedigim kisi ile evlenemecegim dolayisiyla maddi kayiplarim mevcut olacak 
    bunun tazmin edilmesini talep ediyorum arti manevi tazminat talebi mi ? sakli tutuyorum ...'

fakat benim sorun yok dedikten sonra hala muayene edilmeyisim aciklanamadi.
  • 0
    daha sonra kadına dava açabilirsin, doktor daha önce aslında sorun etmediğini beyan ettiğini nasıl kanıtlasın?
  • 0
    bence kadın bunları hiç düşünmeyip saf ahlakçılıktan yapmış olabilir de meşru bir sebep aramaya çalışacaksak bu geliyor aklıma
  • 1
    1:35ÖS düzenlendi
    "Hymen zari" bir mit'dir... 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .