Feminizm Erkek Düşmanlığı mıdır?

0
Kasım 2017 düzenlendi kategorisi Tartışmalar
Okumaya usenenler icin özet, feminizm cinsiyete degil, ataerkil zihniyete dusmandir. Feminizmin seni dusman olarak gördüğünü düşünüyorsan, zihniyetinde ciddi bir sorun var demektir.

feminizm erkek düşmanlığı mıdır? dolaylı yoldan da olsa evet öyledir. ve öyle de olmalıdır. 

feminizm ataerkil düzene karşı çıkar. ve ataerkil zihniyete sahip insanlar, ama duygusal, ama sözlü ama fiziksel olarak muhakkak kadına şiddet uygular. en basit örneği ile, kadınlarla erkeklerin eşitliğini savunan erkek cinsiyetine sahip arkadaşlarınıza bir sorun, kaç tanesi bekar annesinin yada kız kardeşinin biri ile seks yapmasını normal karşılar? ama erkek kardeşi yada babası yapsa ''aslan'' olur. 

bu yüzden rahatlıkla söyleyebilirim ki ülkemiz erkeklerinin %99 u ataerkil zihniyetin en zift parçalarını beyninde taşır. bu yüzden de ülkemiz erkeklerinin %99 u kadın düşmanıdır. farkında olsunlar yada olmasınlar. 

ülkemiz erkeklerinin %99 u ataerkil zihniyete sahiptir. ve feminizm ataerkil zihniyete sahip herkese düşman olmalıdır. ta ki kadınlar doğuştan gelen, en doğal hakları olan özgürce yaşama haklarına kavuşana kadar. ama ne yazık ki ülkemizde kadının özgürce yaşamasını bir kenara bırakın, yaşama hakkı bile yok. 

eğer haber sitelerinde taciz, tecavüz haberlerini okuyunca, bunu yapanlara kin kusuyorsanız, ataerkil zihniyete sahip insanlara da aynı şekilde düşman olunmalıdır.

Neden?

en basit örneği ile, en zararsız görülen, ataerkil zihniyetin özelliklerinden, kadına şiddet içeren küfürler. sorsanız ''ne olacak ben annesini kast etmedim'' der. ama sen her anneye, kız kardeşe  kısacası kadına küfür ettiğinde, o zift dolu beynimize, bilinç altımıza yerleşiyor, ''erkek istediği kadına istediğini yapar.''

geçenlerde bir tecavüz haberinin altında yorumlarda okudum. ''anasını bilmem naptığım çocuğu'' yazmış, tecavüzcüye tepki vermek için. tecavüze tepki verirken bile kadına cinsel şiddet uyguluyoruz. sonra da ben kadınlara saygılıyım, kadın erkek eşit diyoruz. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

şu yazdıklarımı bir düşünün. haberlerde ki taciz, tecavüz, cinayet haberlerini bir düşünün. çocuk gelinleri bir düşünün. söyler misiniz bu zihniyete kin kusmayacaksak nasıl insanlarız biz? işte bahsi geçen zihniyet ataerkil zihniyettir. farkında olsun yada olmasın, erkeğin yaptığı her şeyi (istisnasız) kadınlarında yapmasının doğal olduğunu düşünmeyen herkes bu zihniyetin bir parçasıdır. yada kadına yönelik şiddet içeren küfür eden herkes bu zihniyetin bir parçasıdır. ve bu kişiler bu zihniyetten arınamıyorlarsa, bu kişilere düşman olunmalıdır.

feminizmi kendine düşman gören kişiler, cinsiyet fark etmeksizin şunu sorgulamalı, feminizm bana neden düşman? sadece özgür yaşama hakkını ve eşitliği savunan bir düşünce bana neden düşman olur? önce bunu sorgulamanız gerekli.

kadınların baş rolünde olduğu bir konuda yazmak belki haddim değildi, ancak son zamanlarda o kadar çok karşılaştım ki bu konu ile, düşüncelerimi belirtmek istedim. 

yazım ve imla hatalarım varsa kusura bakmayın. sürc-i lisan ettiysem affola. 

özgür kalın.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .