gençler arası ilişkilerde flört şiddeti rehberi

0
Temmuz 2017 düzenlendi kategorisi Tanıtımlar
Proje Ne Var Ne Yok?! kapsamında eğitimciler için hazırlanan bu rehber. Aslında gençler için de yararlı bir broşür olmuş.

Ekibin duyuru metni ise aşağıda.

Toplumda gençlerin duygusal ve cinsel gelişimleri çoğu zaman yok sayıldığı ve gençler arası flört ‘meşru’ görülmediği için; flört içi şiddetin sadece yetişkin dünyasına ait bir problem olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Oysa flört şiddeti; cinsiyet, yaş, sosyo-ekonomik durum, eğitim düzeyi, bedensel yeterlilik, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinden bağımsız olarak herkesin başına gelebilir ve geliyor. Araştırmalar gösteriyor ki flört şiddeti yoğun olarak 16-24 yaş aralığında gerçekleşiyor. Bu sebeple Ne Var Ne Yok?! proje çıktılarından biri olan bu broşürü; flört şiddeti konusunda gençlere destek sunabilecekleri koruyucu-önleyici bir materyal olarak okul psikolojik danışman/rehber öğretmenleri ve gençlerle çalışan eğitimciler için hazırladık.

Broşürde; gençlerle güvenli ilişkiler konusunda çalışmaya başlamadan önce onlarla kurduğunuz ilişkilerde kendinizi nasıl konumlandırabileceğinize, bu konularda konuşmak için nasıl güvenli bir ortam ve kapsayıcı bir dil oluşturabileceğinize, şiddete maruz bırakılan gençleri desteklerken atabileceğiniz somut adımlara dair öneriler; flört şiddetinin ne olduğu, ne şekillerde gerçekleştiği, flört şiddetini besleyen mitler, güvenli ve şiddet içeren ilişkilerin özellikleri gibi bilgilere; güvenlik planı örnekleri, konu hakkında faydalanabileceğiniz kaynaklar ve gençlerin kendi görüşlerine yer verdik.

Broşürle ilgili soru, öneri ve yorumlarınızı iletmek ya da broşüre basılı olarak ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gençlerle güvenli ilişkiler üzerine sohbet edebilmeniz için kolaylaştırıcı bir kaynak olması dileğiyle.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği
Ne Var Ne Yok?! Proje Ekibi
http://cinselsiddetlemucadele.org/

Link sürekli koptuğu için burayda da yükledik:
http://feministsozluk.com/uploads/flort-brosur-internet.pdf
Etiketlendi:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .