Feyza Altun

0
Mayıs 27 düzenlendi kategorisi Tanıtımlar
Instagram unlusu feminist avukat. TED konusmasi da mevcut. Benim sahsi fikrim kendisinin populistin teki oldugu yonunde. Bunu sirf Instagram'i aktif kullandigi icin demiyorum. Iletilerine goz attigimda kendi reklamini cok fazla yapan, biraz yapmacik ve sirnasik bir tip oldugunu dusunuyorum. Bir keresinde bir kadinla kavga etmis, sonra o kadinin ozel hayatina kadar ifsa etmis ve bununla da gurur duymustu bak seni ne hale getirdim diye. Cirkeflikte de ustune yok yani.

Yorumlar

• 2
    Mayıs 17 düzenlendi
    Lipstick feminist olabilir, konuşmasında egosu önden koşuyor olabilir ancak yeni nesilin dikkatini çekti mi diye de bakmak gerekiyor. Ağır feministler bu kadar derine nüfuz edemiyor ve soğuk kalıyorlar. Bu açıdan bakıldığında Feyza Altun feminizme giriş için çok önemli bir işi başardığını düşünüyorum. Onu örnek alıp feminizmin erkek düşmanlığı olmadığını öğrenen gençleri de hesaba katmak gerkiyor. Bana göre artılar fazla.

Aşağıda Tedx Istanbul konuşması:

• 2
    Bu kadına ne denir hiç bilmiyorum, TV programı macerası tartışmaya açık olsa da onun twitter mecrasında kavuştuğu kötü şöhret "Akıllı düşman, akılsız dosttan iyidir." dedirtti açıkçası. Bu kadar göz önünde olmayı seçiyorsan ve bir ideolojiyi bu kadar diline doluyorsan layık olman gerek, insanlar biraz profiline bakınca homofobik olduğunu keşfetmemeli mesela ya da kız kardeşlikten bahseden biri bir kadınla tartıştı diye onu kadınlığı üzerinden aşağılamamalı. Bir ideolojinin içi ancak bu kadar boşaltılabilirdi. Feminizm Feyza Altun'un şöhret basamaklarından biri olmamalıydı
  • 1
    Avukatların reklam yasağını çiğniyor. Sosyal medyada bir bilinç yarattı mı evet faydacılık açısından değerlendirirsek iyi oldu ancak bunun devamını getirmedi, ön plana çıkan kendisi oldu bilinç düzeyini attırıcı hususlar değil.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .